• Wycieczka do Torunia

W dniach 8.09-10.09 uczniowie klas 5a, 5b oraz kilka osób z 7b i 8a wraz z wychowawcami zwiedzali Toruń i Bydgoszcz. Moc atrakcji i wspaniała pogoda to przepis na ciekawą wycieczkę. Bieżące relacje z ich eskapaty opublikowaliśmy na szkolnym facebooku.

• Witaj szkoło!

Dnia 1.09.21 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022, co zakomunikowała nam uroczyście nasza nowa pani dyrektor Karolina Żołna. Uczestniczyliśmy w akademii, w której wystąpili uczniowie klas 2a, 2b, 4a i 4b. Powitaliśmy pierwszoklasistów i nowych nauczyieli. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wielu sukcesów i zdrowia, abyśmy do końca roku szkolnego mogli uczyć się stacjonarnie w budynku szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 22 odbędzie się w dn. 1.09.2021 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły według następującego harmonogramu:
              - godz. 8.00- uczniowie klas 4-8.
              - godz. 10.00- uczniowie klas 1-3.
              W związku z sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby w akademii  uczestniczyli rodzice wyłącznie uczniów klas pierwszych (jeden rodzic danego dziecka).
              Przypominamy, że na terenie placówki należy zachowywać zasady bezpieczeństwa zgodne z obowiązującymi obecnie wytycznymi: dezynfekcja rąk, maseczki oraz dystans społeczny.

Uczniów klas starszych prosimy o zabranie toreb, w celu odebrania brakujących podręczników.

Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego dla uczniów SP2 oraz SP3 uczestniczących w zajęciach religii w dn.1.09.2021 r. o godz. 16.30 w kościele p.w Chrystusa Króla.

• Informacje dla rodziców

Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/ 2022 informujemy, że:

- 25.08. 21 r. godz. 16.00, s.15- zebranie trójek klasowych i rodziców zainteresowanych wyborem ubezpieczenia dzieci na kolejny rok szkolny.

- 30.08. 21 r.- godz. 16.00- sala gimnastyczna- zebranie rodziców uczniów klas pierwszych oraz dzieci przedszkolnych. Po zebraniu ogólnym spotkania w salach z wychowawcami.

- listy uczniów klas pierwszych zostaną wywieszone na gazetce przed sekretariatem szkoły w dniu 20 sierpnia.

• Zakończenie roku szkolnego

Już w sobotę rozpoczną się wakacje, na które z utęsknieniem czekaliśmy cały rok szkolny. W piątek 25.06.21 zapraszamy uczniów do szkoły według następującego harmonogramu:
              godz. 8.00- klasa 8
              godz. 10.00- klasy 1-3
              godz. 11.00 klasy 4-7.

Z okazji 85-lecia naszej szkoły oraz zakończenia roku szkolnego 2020/2021 uczniów i rodziców zapraszamy na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w dniu 23.06.21 o godz. 9.00 w kościele Chrystusa Króla w Hołdunowie.

• Niebieskie motyle 2021

W dniu 17.06.21 nasi uczniowie ubrani na niebiesko na boisku szkolnym zatańczyli ćwiczony wcześniej układ taneczny. W ten sposób dołączyliśmy do akcji chellengeniebieskiemotyle2021której celem jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

• Integracja

Po długim czasie nauczania zdalnego, izolacji i ograniczenia kontaktów społecznych w związku z pandemią, uczniowie klas 6a i 7a nad morzem, w Łebie, odbudowują relacje ze szkolnymi kolegami (fotorelacja z ich pobytu znajduje się na szkolnym facebooku). Życzymy im udanej pogody i bezpiecznego pobytu. Niech to będzie czas pełen wrażeń i radości z bycia razem.

• Aktywni Błękitni

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Przyjazna Wodzie "Aktywni Błękitni". Oprócz działań podejmowanych podczas lekcji uczniowie spotkali się zdalnie na platformie Teams z policjantami Komendy Powiadowej Policji w Bieruniu, którzy mówili o bezpieczeństwie przy akwenach wodnych. Dzisiaj przyjechali do nas strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, którzy prezentowali, w jaki sposób udzielają pomocy osobom, które się topią. Na koniec najmłodsi mogli wejść do wozu strażackiego. Fotorelacje z tych wydarzeń zamieszczone są na szkolnym facebooku.

• Zielona szkoła

Po roku oczekiwań klasy czwarte pojechały na zieloną szkołę nad morze. Życzymy im udanej pogody i bezpiecznego pobytu. Niech to będzie czas pełen wrażeń i okazja do odbudowania relacji z rówieśnikami.

• Pożegnanie

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"

A. Einstein

Z głębokim żalem żegnamy Pana Jana Górskiego- kierownika SP 1 w Hołdunowie, nauczyciela z pasją, społecznika, przyjaciela dzieci i młodzieży, wychowawcę wielu pokoleń lędzinian.

Łaczymy się w żałobie i bólu z Rodziną Pana Jana Górskiego składając wyrazy najszczerszego współczucia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie SP 2 Lędziny.

• Konkurs regionalny

Uczniowie, pod kierunkiem Pań: Wioletty Bil. Sylwii Kłak i Klaudyny Szpak zostali zakwalifikowani do finału kuratoryjnego konkursu regionalnego. Konkurs dotyczył Powstań Śląskich.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy:

• Bo najpiękniejsze są wspomnienia

Szanowni Państwo,

Nasza Szkoła obchodzi w tym roku jubileusz - 85 lat istnienia i 130 rocznicę urodzin Patrona - Gustawa Morcinka. To czas kiedy wspominamy i składamy życzenia.  W związku z tym zwracamy się do Państwa o garść wspomnień i refleksji na temat tego, co było  i jak było w naszej szkole kiedyś. Chcemy, by Wasze wspomnienia i życzenia przetrwały na kartach szkolnej gazety, którą pragniemy wydać w wersji papierowej oraz on – line.
              Dlatego, drogi Dziadku, Babciu, Mamo, Tato, Wujku, Ciociu, proszę - sięgnij w zakamarki duszy swej i napisać do mnie chciej

Twoja Szkoła – SP - 2!

P.S. Pomóżcie nam stworzyć gazetę! - Redakcja

Wszystkie teksty, życzenia  prosimy kierować na adres mailowy szkoły   sp2@ledziny.pl